گسترش صنعت گردشگری در مشهد

از گذشته تا به امروز مشهد همیشه به عنوان یک شهر مقصد جهت امور زیارتی و سیاحتی مطرح بوده است . تا بحال بیش از سیاحت زیارت در مشهد اولویت ویژه ای داشته است . اما هر چه به پیش می رویم شرایط سیاحت و تفریح در مشهد نیز رو به گسترش است در کنا هتل ها و امکانات تاپی که در آن ها برای آسایش مهیا گردیده است جاذبه هایی در سطح شهر نیز گسترش یافته که علاوه بر جاذبه های طبیعی و گردشگری یک پارامتر عالی جهت جذب گردشگر محسوب می شوند .

اما پس از رزرو هتل مشهد و مناسب بودن موقعیت مکانی سری می زنیم به جاذبه های گردشگری . . . . . .

یکی از جاذبه هایی که این روزها در مشهد بسیار گسترش یافته است مجموعه های آبی است که در دیگر شهرها و نقاط ایران وجود ندارد اما در مشهد تعدادشان به چندین تا گسترش یافته است . از جمله این مجموعه ها که همه به موج های آبی معروف گردیده اند . . . . . می توان به سرزمین موج های آبی پارک ساحلی آفتاب پارک آبی ایرانیان و موج های خروشان اشاره کرد . . . .

البته در مجموعه پدیده شاندیز مجموعه آبی دیگری در حال ساخت بود که به علت تعطیلی پروژه آن سازه نیز نیمه کاره رها شده است .

اما دیگر جاذبه ای که از آن می توان نام برد باغ وحش وکیل آباد مشهد است . این مجموعه که از قدیم الایام در مشهد دایر است یکی از دو مجموعه باغ وحش موجود در مشهد هست که البته یکی از آن ها سالیانی است که تعطیل شده و همین مجموعه نیز با شرایط موجود و عدم حمایت نیز رو به تعطیلی می رود .

دیگر جاذبه های گردشگری که می توان از آن ها نام برد مجموعه های تجاری تفریحی و بازارهای خرید در مشهد هست که فضایی مناسب برای انجام خریدها می باشد . این گونه مراکز خرید در سال های اخیر به شدت در سطح مشهد گسترش یافتند . که از دلایل رشد آن ها می توان به بالا بودن تقاضا برای این گونه مراکز در مشهد اشاره کرد . پیش از این مراکز خرید سنتی مشهد و هم چنین معدود مجتمع هایی در سطح مشهد نظیر بازار رضا و الماس شرق این وظیفه را عهده دار بودند .

اما هتل آپارتمان مشهد نیز به تعدد یافت می شوند که بی شک برخی از آن ها به نوعی جاذبه گردشگری محسوب می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *